Vážení zákazníci, z důvodu státních svátků Vaše objednávky zpracujeme v úterý 2. 4. 2024. Děkujeme za pochopení.
 • - 10 %

  • Skladem
  • Produkt jiného vydavatele
  • Časopis

  Hendrix – Kompletní příběh

 • - 10 %

 • Kdy knihy expedujeme?
  224 Kč 249 Kč
  i
  -
  +

  Kompletní příběh Jimiho Hendrixe, největší kytarové legendy, strmý vzestup, cesta k nesmrtelnosti i tragický pád, s unikátními archivními fotografiemi. Z překladové edice britského magazínu Classic Rock, která chytla za srdce nejednoho hudebního fandu!

  Každý milovník rockové hudby uctívá „svého“ nejlepšího kytaristu, ať je to Jeff Beck, Eric Clapton, Jimmy Page nebo Eddie Van Halen. Všichni jmenovaní mistři nesporně dokázali proměnit brnkání na šest strun v jedinečnou uměleckou formu. Pokud však přijde řeč na nejlepšího z nejlepších, vždy padne pouze jediné jméno – James Marshall Hendrix. Osud vyměřil nadanému mladíkovi ze Seattlu krátký život, zemřel v pouhých 27 letech, přesto dokázal rozpoutat revoluci ve hře na kytaru a jednou provždy změnit představy o podobě rockové hudby. Není divu, že se najdou oddaní fanoušci, podle nichž se tento hudební génius snesl z vesmíru, dokázal cestovat mezi dimenzemi a rozmlouvat s bohy...

  Tato kniha přináší podrobné svědectví o životě, tvůrčím vzestupu a tragické smrti největší kytarové legendy všech dob. Nahlédnete do zákulisí vzniku všech tří studiových alb, vzniklých za Hendrixova života, ale seznámíte se i s jeho rozsáhlým hudebním odkazem. Poznáte kouzla a čáry studiového mága, kterému Jimi vděčil za nezaměnitelný zvuk. Navštívíte festivaly v Monterey, Woodstocku a Atlantě, z nichž se staly milníky na Hendrixově cestě ke hvězdám. Odhalíte pozadí oblíbených městských legend od kytaristova setkání s nespoutaným bohémem Jimem Morrisonem po nejasnosti spjaté s jeho předčasným úmrtím. Pročtete si vzpomínky slavných současníků, kteří vzdali hold géniovi elektrické kytary, podobně jako tato publikace.

  Jimi Hendrix možná opustil planetu, v srdcích pravověrných rockerů však jeho elektrická kytara nikdy neumlkne. Vytáhněte zvuk na maximum a dopřejte si divokou jízdu plnou psychedelie a kytarových riffů!

  Cesta k nesmrtelnosti
  Fakta skrytá za legendou o strmém vzestupu a tragickém pádu Jimiho Hendrixe

  Příběh každého alba
  Jak vznikala trojice Hendrixových elpíček, která od základů změnila podobu rockové hudby

  Jimi a já...
  Fenomenální kytarista ve vzpomínkách blízkých přátel, spolupracovníků a kolegů

  Živá vystoupení
  Woodstock, Monterey a další nezapomenutelné koncerty

  Parametr Hodnota
  Autor kolektiv autorů ( Zobrazit všechny knihy tohoto autora)
  Překlad Michaela Budínská
  Datum vydání 2023
  Rozměry 222 × 300 mm
  Počet stran 148
  Typ vazby brožovaná
  Barva barevná
  Přílohy -
  ISBN tištěné knihy 978-80-7525-530-3
  EAN 9788075255303
  Katalogové číslo ZEP2308
  Vydavatel Extra Publishing

  Úspěšně jste si rezervovali produkt:


  Otevíráte stránku v nepodporovaném prohlížeči!

  Prosím otevřete si jej v GOOGLE CHROME.