Vážení zákazníci, z důvodu státních svátků Vaše objednávky zpracujeme v úterý 2. 4. 2024. Děkujeme za pochopení.
 • - 10 %

  • Skladem

  Atentáty na Hitlera

  Spiknutí, místa a lidé, kteří téměř změnili dějiny

 • - 10 %

 • Kdy knihy expedujeme?
  395 Kč 439 Kč
  i
  -
  +
  Atentáty na Hitlera e-kniha
  Atentáty na Hitlera e-kniha
  • PDF
  • ePUB
  • mobi (Kindle)
  257 Kč

  Spiknutí mnoha osob, ale i jednotlivci, kteří se postavili čelem k nebezpečí s jediným cílem – zlikvidovat Adolfa Hitlera.
  Během svého politického života se Adolf Hitler stal cílem řady připravovaných atentátů, z nichž se některé uskutečnily, ale všechny skončily neúspěchem. Zejména dva jsou všeobecně známé: výbuch bomby v mnichovské pivnici Bürgerbräukeller v roce 1939 a Stauffenbergův pokus označovaný jako Valkýra a provedený ve Vlčím doupěti 20. července 1944. Mnoha dalším se dostalo méně pozornosti – až doposud.
  John Grehan se v této knize zabývá známými plánovanými nebo zvažovanými atentáty na Hitlera od Chicaga po Londýn a od Švédska po Ukrajinu, z nichž některé historici ještě nepředstavili široké veřejnosti.
  Ti, kdo chtěli Hitlerův život předčasně ukončit, navrhovali nejrůznější způsoby, jak to provést, a Hitler si byl nebezpečí, které hrozilo za ohbím každé silnice, na železniční trati, v jakékoliv budově, a dokonce i od každého jednotlivce, dobře vědom. Výsledkem bylo, že vůdce byl ve dne v noci obklopován obrovským a několikaúrovňovým bezpečnostním aparátem. Navzdory tomu a s vědomím rizika, kterému čelili, se mnozí pokoušeli německého vůdce zabít a některým se to málem podařilo. Přesto Hitler přežil, často jen o minutu nebo milimetr, aby nakonec zemřel vlastní rukou.
  Tato spiknutí a konspirace jsou podrobně popsány v této knize spolu s unikátní sbírkou fotografií řady míst plánovaných či skutečných atentátů. Vše se dozvíte v této fascinující kolekci obskurních, bláznivých i pečlivě promyšlených pokusů o atentát na Hitlera.

  O autorovi:
  JOHN GREHAN napsal nebo redigoval více než 300 knih a článků v časopisech pokrývajících široký záběr vojenské historie od doby železné až po současnou válku v Afghánistánu. Mezi jeho předchozí publikace patří The Lines of Torres Vedras: The Cornerstone of Wellington's Strategy in the Peninsular War 1809-12, The Battle of Barossa, and Britains German Allies of the Napoleonic Wars . John také vystupoval v místním a celostátním rádiu a televizi, jako poradce v tématech vojenské historie. Byl asistentem šéfredaktora britského časopisu War Magazine od jeho vzniku až do roku 2014. Autor nyní věnuje svůj čas psaní a editaci knih.

  Parametr Hodnota
  Autor John Grehan ( Zobrazit všechny knihy tohoto autora)
  Překlad Petr Kovařík
  Jazyk český
  Rozměry 155 x 229 mm
  Datum vydání 2022
  Počet stran 288
  Typ vazby brožovaná
  Přílohy -
  Barva černobílá
  ISBN tištěné knihy 978-80-7413-515-6
  EAN 9788074135156
  Katalogové číslo ZRK2209
  Vydavatel Zoner Press

  Úspěšně jste si rezervovali produkt:


  Otevíráte stránku v nepodporovaném prohlížeči!

  Prosím otevřete si jej v GOOGLE CHROME.