Vážení zákazníci, z důvodu státních svátků Vaše objednávky zpracujeme v úterý 2. 4. 2024. Děkujeme za pochopení.
 • - 31 %

  • Akce
  • Skladem

  Portréty podle fotografií

 • - 31 %

 • Kdy knihy expedujeme?
  274 Kč 399 Kč
  i
  -
  +

  Vytvořte si portrét svého oblíbeného hrdiny nebo milovaného mazlíčka.

  Portrét patří mezi nejoblíbenější výtvarná témata. Vedle fotografování představuje malování a kreslení portrétů tradiční způsob, jak zachytit něčí podobu a uchovat ji tak na věky. V knize Naučte se malovat a kreslit: Portréty podle fotografií vám tři autorky představují tři různé techniky malování a kreslení portrétů – olejomalbu technikou suchého štětce a stírací technikou a kreslení pastelkami. Pomocí detailních návodů krok za krokem můžete vytvořit originální portrét třeba podle fotografie člena rodiny, oblíbené filmové postavy nebo domácího mazlíčka. Naučíte se přenést fotografickou předlohu na plátno nebo papír, správně určit proporce obličeje a také jak dodat oku tu správnou jiskru. Získáte dobrý pocit z vlastnoručně vytvořeného díla, překrásný dárek pro někoho blízkého a naučíte se aktivovat tu kreativní část vašeho já.

  Umění ztvárnit a pochopit lidský obličej představuje obecně velmi užitečnou dovednost. Kniha propojuje výtvarné umění a umění fotografie. Fotografie usnadňují výtvarníkům práci a fotografové se z kreseb a maleb mohou naučit mnohé například o proporcích nebo barvách. Jak správně fotografovat portrét vám v poslední kapitole knihy vysvětlí fotograf Pavel Kristián.

  Abyste si mohli jednoduše vyzkoušet portréty podle návodů v knize, připravili jsme pro vás základní nákresy jednotlivých portrétů, které si můžete stáhnout zde.

  Parametr Hodnota
  Datum vydání 2017
  Počet stran 160
  Typ vazby pevná
  Přílohy -
  Barva barevná
  ISBN tištěné knihy 978-80-7413-345-9
  Autor Hana Šrubařová, Jana Laštovičková Grygarová, Nikol Charvátová (Javůrková) ( Zobrazit všechny knihy tohoto autora)
  Překlad -
  Rozměry 190 x 246 mm
  EAN 9788074133459
  Katalogové číslo ZRK1520
  Vydavatel Zoner Press

  Úspěšně jste si rezervovali produkt:


  Otevíráte stránku v nepodporovaném prohlížeči!

  Prosím otevřete si jej v GOOGLE CHROME.