• - 10 %

  • Skladem
  • Produkt jiného vydavatele

  Vzpoura proti globalizaci

  Proč lidé revoltují proti dnešnímu světu

 • - 10 %

 • Kdy knihy expedujeme?
  404 Kč 449 Kč
  i
  -
  +

  Globalizace vytrhla stamiliony lidí z chudoby, přispěla k rozšíření vzdělanosti i zdravotní péče a pomohla snížit počet konfliktů mezi státy na historické minimum. To vše jsou skvělé zprávy. Proč se tedy proti ní lidé bouří?

  Protože zároveň vede k vykořisťování, poškozuje komunity, ničí ekosystémy a usnadnila také rozšíření pandemie. Lidé po celém světě cítí ohrožení svého způsobu života, identity i kultury a ztrácejí důvěru v instituce. Většina z nás má obavy z budoucnosti. Z toho těží populističtí politici, šarlatáni brojící proti vědě, nacionalisté, náboženští fundamentalisté, tvůrci falešných zpráv na sociálních sítích, totalitní ideologové nebo vyznavači konspiračních teorií. Poválečný věk zodpovědnosti provázený stabilitou a příslibem prosperity skončil. Co nás tedy čeká?

  Přední izraelský novinář Nadav Ejal popisuje protiglobalizační vzpouru na příbězích konkrétních lidí. Hovoří s anarchisty, neonacisty, ochránci přírody, uprchlíky, zoufalými horníky bez práce či politikem z potápějících se Malediv. Pátrá po kořenech i důsledcích, analyzuje, nesoudí. Dochází k závěru, že máme jedinečnou šanci využít energii revolty pro potřebné reformy. Vzpoura proti globalizaci není jen hrozbou, ale i velkou příležitostí. Můžeme vytvořit spravedlivější a udržitelnější svět. Teď je to na nás.

  Díky knize si mimo jiné uvědomíte, že:

  • K zarytým stoupencům populistů a krajní levice či pravice nepatří především chudí lidé, nýbrž střední třída ztrácející své jistoty.
  • Pokud je cena dovezených výrobků nižší, protože v místě výroby neplatí tak přísné zákony omezující znečištění, pak zákazníci šetří na úkor tamních lidských životů.
  • Islámský fundamentalismus se navenek tváří jako ochránce tradic, je však moderním fenoménem využívajícím nejnovější technologie.
  • Dopadům klimatické krize čelí už desetiletí chudé národy, které k ní přispěly nejméně.
  • Neexistuje žádný ověřený model pro zachování moderní společnosti za podmínek rapidního stárnutí populace.

  O autorovi

  Nadav Ejal (* 1979) je přední izraelský novinář a nositel Sokolovovy ceny, izraelské obdoby Pulitzerovy ceny. Působí jako hlavní mezinárodní korespondent televizní stanice Rešet a jako komentátor pro Jediot Achronot, nejpopulárnější izraelské noviny. Vystudoval Právnickou fakultu Hebrejské univerzity v Jeruzalémě a získal magisterský titul v oboru globální politiky na London School of Economics. Pro české vydání této knihy napsal předmluvu zohledňující současné dění.

  Recenze

  „Svět se bouří. Skrze Ejalovo přesvědčivé a pronikavé pojednání o krizi globalizace a liberálního řádu pocítí tuto vzpouru na vlastní kůži také čtenář. Kniha vyniká hlubokým vhledem, mimořádným vypravěčským talentem a absolutní integritou. Povinná četba pro každého přemýšlivého čtenáře.“
  — Ehud Barak, bývalý izraelský premiér

  Parametr Hodnota
  Autor Nadav Ejal ( Zobrazit všechny knihy tohoto autora)
  Překlad Lenka Lichtenberg
  Rozměry 152 x 226 mm
  Datum vydání 2020
  Počet stran 360
  Typ vazby pevná s přebalem
  Přílohy -
  Barva černobílá
  ISBN tištěné knihy 978-80-7555-119-1
  EAN 9788075551191
  Katalogové číslo ZME1210
  Vydavatel Jan Melvil Publishing

  Úspěšně jste si rezervovali produkt:


  Otevíráte stránku v nepodporovaném prohlížeči!

  Prosím otevřete si jej v GOOGLE CHROME.