Podivuhodný příběh BENJAMINA BUTTONA | Komiks/Manga |ZonerPress.cz
 • - 10 %

  • Není na skladě

  Podivuhodný příběh BENJAMINA BUTTONA

  179 Kč Běžná cena: 199 Kč
  Vyprodáno
  Kdy knihy EXPEDUJEME?
  Hlídací pes

  Po dokončení „Podivuhodného příběhu Benjamina Buttona“ v roce 1922 jej F. Scott Fitzgerald označil za „nejzábavnější povídku, jaká byla kdy sepsána“ a za „jeden ze svých dvou nejoblíbenějších příběhů“.

  Je to zvláštní případ muže, který se „narodí“ jako sedmdesátiletý a tajemně mládne. Tato úžasná grafická adaptace románu vykresluje nesčetná dobrodružství Benjamina Buttona: zamiluje se; založí rodinu a vede úspěšný podnik. V pozdějších letech odchází do války a navštěvuje Harvardskou univerzitu. Na sklonku života se podobá novorozenému dítěti a vrací se do péče své chůvy.Toto vydání, doplněné původním Fitzgeraldovým textem, oslnivými akvarelovými ilustracemi a doslovem popisujícím počátky příběhu a jeho vnímání v širším kontextu, nabízí nový svěží pohled na mistrovské literární dílo.

  Do grafického komiksového provedení příběh přepracovali Nunzio DeFilippis a Christina Weir a svým osobitým způsobem ilustroval Kevin Cornell.

  Příběh Benjamina Buttona byl zfilmován známým americkým režisérem Davidem Fincherem. Film získal 3 Oscary a dalších 10 nominací. Začátkem roku 2009 byla uvedena filmová premiéra v českých kinech pod názvem „Podivuhodný případ Benjamina Buttona“. Po shlédnutí poutavého a současně velmi citlivě zpracovaného příběhu odcházel z filmového představení nejeden návštěvník dojatý.

  Parametr Hodnota
  Autor F. Scott Fitzgerald, ilustrace Kevin Cornell (Zobrazit všechny knihy tohoto autora)
  Překlad Andrea Bednářová
  Rozměry 145x200
  Datum vydání 2009
  Počet stran 128
  Typ vazby pevná vazba
  Přílohy -
  Barva barevná
  ISBN tištěné knihy 978-80-7413-044-1
  EAN 9788074130441
  Katalogové číslo ZR904
  Vydavatel Zoner Press

  Úspěšně jste si rezervovali produkt:

  Otevíráte stránku v nepodporovaném prohlížeči!

  Prosím otevřete si jej v GOOGLE CHROME.