Vážení zákazníci, z důvodu státních svátků Vaše objednávky zpracujeme v úterý 2. 4. 2024. Děkujeme za pochopení.
 • - 10 %

  • Skladem
  • Produkt jiného vydavatele

  Nedělní párty s Picassem

  Jak nadchnout děti pro umění

 • - 10 %

 • Kdy knihy expedujeme?
  350 Kč 389 Kč
  i
  -
  +

  „Když se děti naučí vnímat umění, bude vzkvétat i místo, kde společně žijeme. ‚Nedělní párty s Picassem‘ jim v tom dokáže pomoci.“
  — Krištof Kintera, vizuální umělec

  Tato malá, ale ohromující knížka vám otevře dveře do nového světa. A nejen vám, vy do něho vezmete i své děti! Společně si užijete umění kolem vás, odhalíte význam světla či barev a objevíte velké příběhy umělců i jejich děl. Zkrátka poznáte, že umění může být zábava pro celou rodinu nebo třídu.

  Silvie Šeborová vás provede všemi možnostmi, jak dětem umění přibližovat už od útlého věku. Poskytne vám konkrétní návod, čím děti motivovat, jak se s nimi o umění bavit, které otázky jim klást a čeho si všímat. Získáte tipy, kam své potomky za uměním vzít, kde najdete ta nejslavnější díla (a jestli je musíte znát) nebo jaké hry s uměním si doma či na výstavě můžete zahrát. Zkrátka, stanete se dětem průvodcem v kouzelném světě emocí, které umění dokáže vyvolat – a ony pak budou lépe rozumět světu, ostatním i sobě samým.

  V knize se mimo jiné dozvíte

  - Člověk, malý či velký, nemusí být znalcem umění, aby si ho užil.
  - Děti začínají objevovat umění ve dvou letech, ale pozdě není ani v pubertě.
  - Neexistují špatné otázky o umění.

  O autorech

  Silvie Šeborová (* 1981) studovala na Střední škole uměleckých řemesel v Brně a na katedře dějin umění FF MU. Založila a sem let vedla server Artalk.cz, dlouhodobě působila v lektorském oddělení Moravské galerie v Brně. Píše články a kritiky do nejrůznějších médií. Za knihu Jak namalovat vejce byla nominována na cenu Magnesia Litera, hra Dobrodružství sběratele umění, kterou vytvořila s Alexeyem Klyuykovem a studiem INITI, získala cenu od International Councils of Museums. Žije v Brně, kde společně s manželem vychovává tři děti.

  Alexey Klyuykov (* 1983) narodil se v ruském Vladimiru, studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze a na pražské UMPRUM. Zabývá se malbou, má za sebou řadu skupinových a samostatných výstav v ČR a v zahraničí. Od roku 2010 se pravidelně věnuje knižní ilustraci a kresbě, spolupracuje s řadou periodik. V roce 2010 se stal společně s Vasilem Artamonovem laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého. Žije a pracuje v Praze, je fanouškem graffiti a cyklistiky.

  Parametr Hodnota
  Autor Silvie Šeborová ( Zobrazit všechny knihy tohoto autora)
  Překlad -
  Rozměry 152 x 152 cm
  Datum vydání 2021
  Počet stran 248
  Typ vazby brožovaná s klopy
  Přílohy -
  Barva barevná
  ISBN tištěné knihy 978-80-7555-150-4
  EAN 9788075551504
  Katalogové číslo ZME1228
  Vydavatel Jan Melvil Publishing

  Úspěšně jste si rezervovali produkt:


  Otevíráte stránku v nepodporovaném prohlížeči!

  Prosím otevřete si jej v GOOGLE CHROME.