• - 10 %

  • Skladem
  • Produkt jiného vydavatele

  Konec plýtvání jídlem

 • - 10 %

 • Kdy knihy expedujeme?
  404 Kč 449 Kč
  i
  -
  +

  Více než 333 udržitelných receptů a nápadů, jak beze zbytku zužitkovat potraviny.

  Plýtvání potravinami se týká nás všech – a my všichni s tím můžeme něco dělat. Než se potraviny dostanou na náš stůl, zmizí v odpadcích průměrně jedna třetina z nich, z toho přibližně polovinu vyhodíme doma. V knize Konec plýtvání jídlem se dozvíte, jak každý z nás může plýtvání omezit, tím chránit životní prostředí a také ušetřit.

  Proč je dobré omezit plýtvání?

  • Přínos pro životní prostředí: Pokud opravdu přestaneme zbytečně plýtvat, bude potřeba mnohem méně zemědělských ploch, hnojiv, pesticidů a pastvin a do ovzduší se také bude dostávat méně skleníkových plynů, což v důsledku bude mít příznivý dopad na přírodu.
  • Přínos pro rodinný rozpočet: Ten, kdo toho tolik nevyhazuje a snaží se potraviny zužitkovat, méně nakupuje, a tím výrazně ušetří.
  • Přínos pro vás: Ze správného skladování potravin a zpracovávání zbytků budete mít radost, protože se naučíte vařit i z neobvyklých částí rostlin, které ovšem mnohdy obsahují spoustu živin.

  V knize Konec plýtvání jídlem najdete více než 333 udržitelných receptů a nápadů, jak beze zbytku zužitkovat potraviny. Naučíte se je správně nakupovat, skladovat, konzervovat, spotřebovat beze zbytků, nebo využít případné zbytky při vaření či v domácnosti.

  O autorském týmu:

  Kniha je součástí edice SMARTICULAR Nakladatelství KAZDA.

  Od roku 2014 zveřejňuje berlínský portál smarticular.net návody a tipy na jednoduchý a udržitelný způsob života. Místo poukazování na problémy zde denně představuje nová řešení, recepty a alternativy, díky nimž si můžete zjednodušit život a být ohleduplnější k přírodě. Díky početným příznivcům, kteří sami experimentují a dělí se o svoje zkušenosti, se nápady a řešení neustále vyvíjejí.

  V nabídce nakladatelství KAZDA jsou také další praktické tituly edice SMARTICULAR s radami pro udržitelný život: Zkuste to doma sami – Kuchyně, Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii, Zkuste to doma sami – Zahrada a balkon, Lepší život bez plastů, Jedlá soda, Ocet, Zkuste to doma sami – Péče o tělo a vlasy, Jedlé město – Vyjděte do ulic!

  Parametr Hodnota
  Rozměry 148 x 210 mm
  Počet stran 288
  ISBN tištěné knihy 978-80-7670-001-7
  Přílohy -
  Barva barevná
  Autor smarticular.net ( Zobrazit všechny knihy tohoto autora)
  Překlad Štěpánka Podlešáková
  Datum vydání 2020
  Typ vazby Měkká vazba s klopami
  EAN 9788076700017
  Katalogové číslo ZKA2003
  Vydavatel Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

  Úspěšně jste si rezervovali produkt:

  Otevíráte stránku v nepodporovaném prohlížeči!

  Prosím otevřete si jej v GOOGLE CHROME.