• - 10 %

  • Skladem
  • Produkt jiného vydavatele

  Poslední století koní

  Historie jednoho odloučení

 • - 10 %

 • Kdy knihy expedujeme?
  628 Kč 698 Kč
  i
  -
  +

  Kůň kráčí po boku člověka už od nepaměti. Neobešlo se bez něj zemědělství, propojoval města i země, rozhodoval války. Pak se však kentaurský pakt rozpadl a za pouhé století kůň vymizel z historie, jejíž byl po celá tisíciletí neodmyslitelnou součástí.
  Ulrich Raulff strhujícím způsobem vypráví příběh loučení, příběh rozchodu člověka a koně.


  Exodus koně z lidských dějin je proces, jenž se kupodivu odehrál téměř nepozorovaně. Celé knihovny zabývající se dějinami 19. a 20. století o koni mlčí, ačkoliv byl jak v Evropě, tak v Americe všudypřítomný. S nástupem Napoleona započalo poslední století koní, jež pak doznívá s první světovou válkou. Ve své knize rozehrává Ulrich Raulff všechny rejstříky kulturních i literárních dějin a s obdivuhodným vypravěčským uměním popisuje svět, jenž dospěl ke svému konci.

  „Ulrich Raulff nasazuje dějinám kultury ostruhy: jeho úžasná kniha vypráví o nejdůležitějších pomocnících člověka, kteří kdysi formovali naši společnost.“ – Jürgen Osterhammel, Die Zeit

  Ulrich Raulff je skvělý vypravěč, ale nikdy nebyl tak dobrý jako v „Posledním století koní“. - Denis Scheck, Südwestrundfunk

  Sunday Times zvolily v roce 2017 anglický překlad knihy Poslední století koní (Farewell to the Horse) historickou knihou roku.
  Kniha byla nominována na cenu lipského knižního veletrhu 2016.

  Autor

  Ulrich Raulff (* 1950) je přední německý historik a spisovatel. Po studiu anglistiky, historie a filozofie v Marburgu a habilitaci v oboru kultorologie na Humboldtově univerzitě v Berlíně pracoval 16 let jako novinář na volné noze v Paříži, Florencii a Berlíně. V dalších letech působil na vedoucích pozicích v německých denících Frankfurter Allgemeine Zeitung a Süddeutsche Zeitung.
  Od roku 2004 do roku 2018 byl Raulff ředitelem Německého literárního archivu v Marbachu. Od října 2018 je prezidentem Institutu pro zahraniční vztahy (ifa). Je členem předsednictva řady německých kulturních institucí a akademií, mimo jiné Goethe-Institutu.
  V roce 2013 Ulrich Raulff obdržel Záslužný kříž 1. třídy Řádu za zásluhy Spolkové republiky Německo.

  Parametr Hodnota
  Autor Ulrich Raulff ( Zobrazit všechny knihy tohoto autora)
  Překlad Magdalena Havlová
  Rozměry 135 x 208 mm
  Datum vydání 2021
  Počet stran 480
  Typ vazby Pevná s přebalem
  Přílohy -
  Barva černobílá, 32 stran barevné přílohy
  ISBN tištěné knihy 978-80-7670-043-7
  EAN 9788076700437
  Katalogové číslo ZKA2101
  Vydavatel Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

  Úspěšně jste si rezervovali produkt:

  Otevíráte stránku v nepodporovaném prohlížeči!

  Prosím otevřete si jej v GOOGLE CHROME.