• - 30 %

  • Skladem
  • Produkt jiného vydavatele

  Zdravá střeva – Poznejte tajemství mikrobioty a získejte dlouhodobou kontrolu nad svou váhou, náladou a zdravím - 2. jakost

 • - 30 %

 • Kdy knihy expedujeme?
  216 Kč 309 Kč
  i
  -
  +
  Zdravá střeva
  Zdravá střeva
  • PDF
  • ePUB
  • mobi (Kindle)
  332 Kč

  Revoluční návod k překvapivému zdroji dobrého zdraví.

  Stanfordští vědci Justin Sonnenburg, Ph. D., a Erica Sonnenburgová, Ph. D., jsou průkopníky v jedné z nejrevolučnějších oblastí zkoumání lidského zdraví. V rámci výzkumu na Stanfordově univerzitě studují vztahy mezi lidským tělem a biliony organismů, zástupců tisíců druhů, které v něm sídlí – mikroby, které souhrnně označujeme jako mikrobiotu. Věděli jste, že ve svých střevech máte větší počet mikroorganismů, než kolik má vaše tělo buněk? (Kdo koho vlastně hostí?) Věděli jste, že geneticky jsme si z 99.9% podobní, zatímco v případě mikrobiomu se naopak z 80 % jeden od druhého lišíme? Možná jste slyšeli, že ve střevech průměrného západního člověka žije 1200 různých druhů bakterií, a to vám může připadat jako obrovské číslo. Jenže průměrný obyvatel Amazonie nosí v zažívacím traktu 1600 druhů a je mnohem méně náchylný k západním nemocem.

  Výzkumy, jejichž počet v posledních dvou letech mnohanásobně narostl, naznačují, že mikrobiota ovlivňuje naše tělo mnoha zásadními způsoby. Sonnenburgovi i na základě svých průlomových experimentů v knize vysvětlují, jak se mikroorganismy z velké části podílí na tom, zda jsme nemocní nebo zdraví, štíhlí nebo obézní, dobře naladění nebo náladoví.

  Kniha Zdravá střeva sice nemá odpověď na všechno, a sami autoři uznávají, že zatím více nevědí než vědí. Přesto pro své rodiny už sestavili základní bezpečný plán pro zdravý životní styl zaměřený na výživu mikrobioty, včetně receptů a jídelníčků – a dělí se o něj se svými čtenáři. V tomto důležitém a poutavě napsaném titulu autoři zkoumají bezpečné alternativy k antibiotikům, zaměřují se na fermentovanou stravu, probiotika a prebiotika i další změny stravovacích návyků a životního stylu, které posilují zdraví mikrobioty.

  Díky této knize nahlédnete nejen do oblasti, která je rozhodující pro vaše zdraví, ale také do oboru, jehož hvězda teprve vychází.

  Parametr Hodnota
  Datum vydání 2016
  Počet stran 280
  Typ vazby brožovaná
  Přílohy -
  Barva černobílá
  ISBN tištěné knihy 978-80-7555-999-9
  Autor Justin a Erica Sonnenburgovi ( Zobrazit všechny knihy tohoto autora)
  Překlad Filip Drlík
  Rozměry 143 x 215 mm
  EAN 9788075559999
  Katalogové číslo ZME1149-BAZAR
  Vydavatel Jan Melvil Publishing

  Úspěšně jste si rezervovali produkt:


  Otevíráte stránku v nepodporovaném prohlížeči!

  Prosím otevřete si jej v GOOGLE CHROME.