Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb vzpomínky soudní lékařky | Ostatní |ZonerPress.cz
 • - 10 %

  • Není na skladě
  • Produkt jiného vydavatele

  Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb vzpomínky soudní lékařky

  261 Kč Běžná cena: 290 Kč
  Vyprodáno
  Kdy knihy EXPEDUJEME?
  Hlídací pes

  Roky bylo soudní lékařství tabu. Oběti vražd, těla v rozkladu - koho by podobné věci zajímaly? Pak ale přišly seriály jako CSI: Kriminálka Las Vegas a z forenzních patologů se staly hvězdy. Jaká je jejich práce doopravdy? Jak se vyrovnávají se smrtí? Přesvědčivý obraz o skutečném životě mezi mrtvými podává Judy Melinek. Prvotřídní soudní lékařka s talentem pro psaní memoárů.

  Kariéru soudní lékařky začínala Judy Melinek na mimořádném místě a v mimořádném čase. Měla za sebou teprve pouhé dva měsíce praxe coby newyorská soudní lékařka, když došlo k útokům z 11. září 2001. Vyšetřovala těla obětí anthraxových obálek, které vyděsily Spojené státy o měsíc později. V listopadu 2001 byla u identifikace obětí havárie letu 587, který se zřítil v Queens. Během dalších dvou let měla Judy „na pracovním stole“ 262 lidí i jejich částí. Oběti vražd, nehod, sebevrahy. Těla znetvořená, těla ve větším či menším stupni rozkladu.

  Jaká je práce forenzního patologa? Seriály jako CSI: Kriminálka Las Vegas ukazují pouze přijatelnější tvář. Skutečnost je přitom taková, že patří k fyzicky a psychicky nejnáročnějším povoláním vůbec. Společné nicméně mají televize a realita jedno – těla nikdy nelžou. A kdo jim umí naslouchat, tomu odhalí pravdu. Judy Melinek naslouchá mrtvým velice pozorně, zároveň je skvělá vypravěčka – v mimořádně čtivém příběhu soudní lékařky, která svůj život dělí mezi manžela, malého syna a mrtvé v chladících boxech, vám představí forenzní patologii bez příkras a bez patosu.

  Parametr Hodnota
  Autor Judy Melinek, M.D., T.J. Mitchell (Zobrazit všechny knihy tohoto autora)
  Překlad -
  Rozměry 143 x 215 mm
  Datum vydání 2014
  Počet stran 244
  Typ vazby brožovaná
  Přílohy -
  Barva černobílá
  ISBN tištěné knihy 978-80-87672-34-1
  EAN 9788087672341
  Katalogové číslo ZKY1403
  Vydavatel Blue Vision
  Souhlasím se zpracováním osobních údajů
  Odeslat

  Otevíráte stránku v nepodporovaném prohlížeči!

  Prosím otevřete si jej v GOOGLE CHROME.